Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Patička

Chci jinak - Finanční koučink

Jak zajistit vyšší výnos z pronájmu nemovitosti

          Jedna z nejoblíbenějších investičních příležitostí pro Čechy jsou nemovitosti. Obvyklá představa je: „Koupím si byt a budu ho pronajímat 12 měsíců v roce a bude mi vydělávat, ideálně pokryje všechny náklady, které jsou energie, drobné opravy do pěti tisíc korun za rok, případně hypotéku a ještě mi něco zbyde“. Nehledě na poměrně rozšířenou fámu o neustálém růstu hodnoty nemovitostí.

 

Jak je to s pronajímanými nemovitostmi doopravdy?

          Nemovitosti, zvláště pak byty a domy, skutečně představují zajímavé zhodnocení, ale zároveň vyžadují i péči a často vyšší náklady, než jste si spočítali. Nejeden náš klient, si koupil nebo dostal nemovitost a nakonec ji po špatných zkušenostech s nájemníky vůbec nepronajímá. Nájemníci mohou nemovitost „vybydlet“ a vám zbude kůlnička na dříví, do které budete muset znovu zainvestovat nemalou částku, nebo se můžete potkat s neplatiči. Sice zaplatí jeden nájem jako kauci, ale pak po pár měsících přestanou platit. Než se podaří nájemníky vystěhovat, samozřejmě na vaše náklady, uplyne zase několik měsíců a obdržená kauce je jen slabá náplast na všechny trable, které vám vznikly.

          Ale jako každá mince má dvě strany, tak pronájmy byly, jsou a budou ziskovou investicí. Jen je potřeba, ostatně jako u každé investice, eliminovat investiční rizika. Nyní Vám představím alternativu ke klasickým pronájmům. Možná jste již slyšeli o krátkodobých pronájmech. Jedná se o pronájmy od jedné noci až zhruba po dobu 3 měsíců.

          Nájemníci jsou obvykle cizinci, kteří cestují za poznáním, navštěvují rodiny, studenti nebo jsou zde na krátkodobý pracovní pobyt.

          Výhody krátkodobých pronájmů jsou bezesporu kontrola nad nemovitostí, platby ubytovaných nájemníků předem, průměrný vyšší roční zisk. K nevýhodám tohoto způsobu pronajímání patří vysoká časová náročnost a flexibilita pronajímatele, roční nestabilita v obsazenosti nemovitosti.

          Pokud Vás tato problematika zajímá, chcete získat informace, jak zajistit vyšší výnos vaší nemovitosti nebo chcete vědět na co si dát pozor, přijďte ve čtvrtek na náš seminář, kde vám ukážeme konkrétní příklady takto pronajímaných nemovitostí. Reálné zhodnocení i podrobný návod, jak takovou klientelu získat.

 

Více: Workshop – krátkodobé pronájmy (18.6.2015)